Fantazijos.lt

Straipsniai

Kodėl vyrai būna neištikimi?

Neištikimybė santykiuose kerta tikrai skaudžiai. Skyrybų biuruose tai nurodoma, kaip pirmaujanti arba antroje, retkarčiais trečioje populiariausių priežasčių sąrašo vietoje esanti santuokos nutraukimo priežastis.Iš objektyvių ir nešališkų tribūnų apie neištikimybę galima pasakyti tik tiek, kad ją sąlygoja tikrai ne vienas dalykas. Jeigu vyras arba moteris neištikimi, dar nereiškia, kad jie blogi žmonės ir nusipelno degti pragare. Reikia suprasti, kad gyvenimas nėra toks paprastas. Šiame straipsnyje pasistengsime suprasti ir panagrinėti klausimą, „Kodėl vyrai būna neištikimi?“. Galbūt pavyks rasti atsakymus, kurie duos kažkam ramybę, padės suprasti savo veiksmus arba net išsaugoti santykius.
Kodėl vyrai būna neištikimi?

Apibrėžkime faktus

Neištikimybė nėra vien tik lytiniai santykiai su kitu žmogumi. Nors įstatymai ir santuokų sutartys bei daugumos žmonių nuožiūra būtent seksas yra neištikimybės bazė, tačiau neištikimu galima būti ir kitais būdais. Prie to prisideda ir netinkamas tiek vyrų, tiek moterų požiūris į neištikimybę. Neištikimybė dar gali būti ir jausminė, žodinė, kitokia. Nuo judviejų ir tų žmonių, kurie yra poroje bei santykiuose priklauso, kas bus traktuojama, kaip ištikimybės įžadų ar priesaikos sulaužymas.

Vienur tam pakaks ir nederamo bendravimo su trečiais asmenims, kitur – neištikimybė bus nuėjimas į striptizo klubą per draugo bernvakarį, trečiuose santykiuose – tuo apsibrėš tik seksas. Visi žmonės skirtingi ir dėl šios priežasties, turėti visiškai švarią sąžinę bei švarų savo gyvenimo aprašymą – beveik neįmanoma. Reikėtų klausti per daug klausimų, kad pavyktų apsisaugoti nuo visiškai visų klaidų, todėl žmonės dažnai neištikimybę arba kažką panašaus į tai, slepia. Slėpimas prie gero nepriveda, bet neištikimas žmogus neretai savo viduje išgyvena didžiulius virsmus ir paniką, todėl prisipažinti neišdrįsta.

Žodžiu, situacija būna bloga, bet neištikimybės pateisinti ir giliai suprasti – nepadeda. Kai jau žinome, kad neištikimybė gali būti labai skirtinga, pereikime prie jos atsiradimo priežasčių.

Ką apie savo neištikimybę galvoja patys vyrai?

Psichologas, porų terapijos žinovas bei ilgametę praktiką panašiame darbe sukaupęs daktaras Robert Weiss teigia, kad vyrų neištikimybę išskiria vienas kertinis bruožas. Jie yra labai linkę save teisinti ir tą neištikimybę grindžia tuo, kad tikėjo, jog taip pavyks išspręsti visas santykių bėdas. Tai buvęs vienintelis logiškas sprendimas, padėjęs įveikti santykių ir kitas gyvenimo problemas. Vyrai nepajėgia padaryti kitokių įžvalgų. Ypač, jeigu santykiuose ir namuose dabar yra sunkus laikotarpis – vyras net nelabai stengsis parodyti stiprios logikos, racionalumo. Jis elgsis labiau, kaip nepabalnotas eržilas, o ne santūrus džentelmenas.

Kai daktaras Weiss‘as savo klientų vyrų paklausė ir padarė su jais tiesioginę konfrontaciją dėl neištikimybės, visada gaudavo gana panašius, situaciją deeskaluojančius pasisakymus. Štai keletas:

 • Kiekvienas vyras nori sekso su kitomis moterimis. Kai atsiranda proga, jis ja naudojasi.
 • Vyro biologinė „programa“ yra sukurta taip, kad jis mylėtųsi su kuo daugiau moterų. Kodėl aš turiu išsiskirti?
 • Jeigu gaučiau pakankamai (arba geresnio) sekso namie, nereikėtų išdavinėti.
 • Jeigu mano darbas nekeltų man tiek streso, nereikėtų tos atgaivos, kurią gaunu iš internetinio sekso.
 • Apgaudinėjimas? Jūs rimtai? Turiu omeny, kas savo sveikame prote pavadintų asmeninį šokį striptizo klube, neištikimybe? Tai tiesiog toks dalykas, kurį vyrai daro dėl pramogos.
 • Jeigu policija gaudytų tikrus blogiukus, manęs nebūtų pagavę toje prostitucijos operacijoje. Kodėl jie negaudo tikrų nusikaltėlių?
 • Aš tik sekstinu ir flirtuoju. Kame čia problema? Nesusitikinėju su jokiais žmonėmis realybėje. Man tai tik žaidimas.

Terapijoje toks situacijų aiškinimas turi aiškų ir paprastą pavadinimą. Jis vadinamas neigimu. Neigimas yra serija arba eilė vidinių melų, kuriuos žmonės sako sau ir kitiems, kad kvestionuotinas bei ribinis elgesys būtų pateisinamas. Visgi dažniausiai tai neveikia ir tas pateisinimas išlieka tik jų galvoje. Melą sau seka racionalizavimas, savi įtaiga, kad čia viskas yra OK ir nieko blogo neįvyko. Vyras pasispendžia sau spąstus pats ir patenka į uždarą ratą, kur viskas sukasi aplink melą sau ir slėpimą.

Kodėl jie taip padaro?

Savo galvoje, nusikaltėlis, nesvarbu vyras jis ar moteris, dažnai turi tuos racionalius arba neracionalius paaiškinimus, kurie jam, jo galvoje atsako į visus susidariusius klausimus. Vyrų lūpomis, jų neištikimybė yra arba išpūstas burbulas ir net ne neištikimybė arba jie taip padarė dėl kitų kaltės, jie nenusipelnė būti pagauti t.t. Žodžiu – kalti visi, bet ne jie patys.

Tačiau sugrįžus prie mūsų taip dažnai kartojamos, racionaliosios požiūrio pusės ir vadovaujantis R.Weiss‘o patirtimi bei išvadomis galime teigti tikrai ne vieną dalyką. Yra daug įvykių bei pasikeitimų ar niuansų, kurie pastumi arba paskatina vyrą rinktis neištikimybę. Tačiau dažniausiai tai būna vieno arba kelių faktorių kombinacija. Faktoriai yra tokie:

 • Nepasitikėjimas savimi. Vyras gali jaustis per senas arba per jaunas (retesniais atvejais), per mažai turtingas arba per mažai protingas ir taip toliau. Vyro gyvenime ego ir savivertė reiškia daug, todėl savo menkstantį pasitikėjimą savimi jis užpildo gaudamas teigiamas emocijas iš kitų asmenų, kurie nėra jo partnerė. Pagrindinis siekis čia yra noras jaustis geidžiamu, norimu ir vertingu.
 • Slogi vyriška aplinka. Jeigu tarp savo vyrų draugų, jūsų partneris turi neigiamų pavyzdžių arba neigiamos įtakos, didelė tikimybė, kad tai jam gali persiduoti. Tame aspekte, kada partnerė nepapildo vyro taip, kaip jis tikisi iš draugų (kurie šiuo atveju to padaryti nesugeba), gaunasi labai nemaloni situacija.
 • Vaikystėje patirtos patyčios, traumos. Gali būti, kad vyras kartoja arba latentiškai atsako į neišspręstas vaikystės traumas – atstūmimą, fizinį žalojimą, seksualinę prievartą ir kitas. Tokiu atveju, jo vaikystės žaizdos ir traumos sukuria prisirišimo bei intymumo spragas, dėl kurių jis nepajėgia prisirišti prie vieno žmogaus. Kitais atvejais tai veikia, kaip prablaškanti arba jaudulį kelianti priemonė.
 • Pyktis bei noras keršyti. Šis atvejis kiek skiriasi nuo visų kitų, nes čia nėra neigimo ar noro slėptis. Čia neištikimybė daroma taip, kad ją pastebėtų ir jokių paslapčių nelaiko. Pyktį sukelti gali kito partnerio neištikimybė, nepasitikėjimas, trauma t.t.
 • Nerealūs lūkesčiai. Jeigu vyras būna neištikimas dėl to, kad nesupranta, jog santykiuose reikia kompromisų ir visi lūkesčiai nebus tenkinami 24/7 – jo požiūris yra netinkamai suformuotas. Toks žmogus nepajėgia suprasti, kad kitas žmogus yra individualybė bei pats turi tikslų, poreikių ar principų ir negali užsiimti vien patarnavimu.
 • Impulsai. Būna pasitaiko ir taip, kad vyras mano, jog gali atsispirti pagundoms, bet vos tik tokia pasitaikė – jis nepajėgė atsilaikyti.
 • Nebrandumas. Jeigu vyrui trūksta patirties išskirtiniuose bei ilgalaikiuose santykiuose – jam gali būti sunku elgtis tinkamai. Taip pat vyras neretai gali nesuprasti savo veiksmų atgarsio ir matyti viską tarsi žaidimą, nors realybėje skaudina savo antrąją pusę. Būna ir taip, kad vyras teigiamai ir pozityviai vertina galimybę leistis į seksualinius nuotykius.
 • Sprendimų priėmimo slopinimas. Alkoholis, narkotikai arba kitos aplinkos, priemonės, medžiagos, kurios slopina jo galimybes priimti racionalius sprendimus. To rezultate vyras priima abejotinų ir kvestionuotinų seksualinių pasirinkimų. Kai kas gali būti ir priklausomi nuo sekso, todėl leidžiasi į visokias avantiūras, kad tik išpildytų troškimą, pasislėptų nuo realybės.
 • Nujaučiama santykių pabaiga. Vyras kartais taip pasielgia ir dėl to, kad nori nutraukti dabartinius santykius arba jaučia jų neišvengiamą pabaigą. Tačiau vietoj to, kad juos nutrauktų pats bei pasakytų apie savo jausmus, jis pasirenka būti neištikimas ir „purviną“ darbą palieka antrajai pusei. Kitu atveju dar gali būti ir taip, kad jis nenori palikti santykių iki kol neturi garantijų iš kitos moters. Tad su kita partnere tampa rimtais meilužiais ir tik tada nusprendžia skirtis.
 • „Aš“ unikalus. Taip pat vyras gali jaustis visiškai išskirtinis bendrame kontekste ir manyti, jog būtent „aš“ nusipelnau išskirtinių privilegijų. Jam taisyklės, tiesiog, negalioja.

Ką iš to galime išvesti?

O gi tikrai daug išvadų, mini-išvadų bei analogijų. Problema žvelgiant į vyrų išdavystes bei neištikimybę yra ta, kad tiek jie patys nesugeba tinkamai įvertinti tos situacijos ir save nuolat teisina, o moterys arba jų partnerės ne pakankamai komunikuoja su jais, nerodo tinkamo dėmesio, užgauna jų jausmus. Kai kada viską galima pakeisti ir išspręsti, kai kada – nieko padaryti nebepavyks. Visgi iki pat neištikimybės fakto įvykimo, galima užsiimti prevencija, apie tai kalbėtis, jeigu nesate visiškai užtikrinti savo partnerių arba savo pačių elgesiu.

Visgi tenka susitaikyti ir su tokiu faktu, kad, jeigu neištikimybė įvyko ir nutiko, atgal žvelgti neverta, nebent išsiaiškinant priežastis. Kitais klausimais tai, kas liko užnugaryje, ten ir palikite. Žiūrėkite į priekį ir vertinkite viską per ateities prizmę. Ar verta, ar norite būti kartu ir ar tikite tuo, kad ateityje elgesys keisis.

Klientų atsiliepimai

 • Super
  Gintare
  Viskas ok
  Tadas
  Nei per daug Geras nei per daug Blogas -Tiesiog SUPER!!!!!!!!!
  Labai geras
  Arinas
 • Dar tik bandisim
  Rita
  Geri
  Ok
  Super
  Nikis
  Viskas super
  Saleviskas nuostabu
 • Tiesiog super
  Agne
  Tiesiog nepakartojama preke
  Sima
  Tai nuostabus preparatas!!! Ir siulau net sirdininkams! Vartojiu jes senai ir nesigailiu!
  Gerbejas
  Tai nuostabus preparatas!!! Ir siulau net sirdininkams! Vartojiu jes senai ir nesigailiu!
  Gerbejas
Apie mus

Malonu.com - erotinės prekės bei apatinis trikotažas geriausiomis kainomis! Siūlome platų asortimentą: vibratoriai, masturbatoriai, sekso lėlės, vaginaliniai kamuoliukai, analinio sekso prekės (analiniai kaiščiai, falai, analiniai kamuoliukai, prostatos masažuokliai), lubrikantai, prezervatyvai, masažo aliejai, afrodiziakai vyrams ir moterims, seksualūs naktinukai, stringai, kūno kojinės, įvairūs kostiumai, suvenyrai, kitos pramogos bernvakariams ar mergvakariams, feromoniniai kvepalaiBDSM prekės. Profenionalūs straipsniai apie seksą ir gundymo meną. Sekso prekės - geriausia kaina. Mes lankstūs nuolaidoms, profesionaliai patariame ir greitai pristatome. Patogiausia sex shop elektroninė parduotuvėje, kur geriusi pasiūlymai ir akcijos!

Suprantame, kad itin sunku išsirinkti prekes suaugusiems, tad garantuojame konfidencialią ir išsamią konsultaciją el.paštu, telefonu ar esančioje pagalbos sistemoje.

Mes duodame garantiją visoms sekso prekėms bei grąžiname pinigus. Dėl grąžinimo kreipkitės nurodytais rekvizitais.

Konfidencialumas 100%. Pakuotė paprasta, be jokių spec.ženklinimų, jeigu prekes atsiimate kurjeriu ar Omniva paštomatais, net nereikalingas jūsų tikras vardas ar pavardė.

Garantuojame itin mažas kainas! Per brangu? Susisiekite su mumis ir suteiksime Jums nuolaidą bet kuriai erotinei prekei.

Naujausiausios ir laiko patikrintos sekso prekės mūsų el.parduotuvėje.

Juk gyvenimas pilnas malonumų!